Reakce klubu na kauzu ohledně individuální přípravy dětí

publikováno 10.11.2019

Reakce klubu na kauzu ohledně individuální přípravy dětí

Vážení rodiče, vedoucí a trenéři!

Rádi bychom uvedli na pravou míru nepravdivé informace o tom, že vedení klubu HC Lev Benešov se negativně staví k individuální a specializované přípravě hráčů. Není to pravda!

Celá situace vznikla tím, že celé kategorii byla nabídnuta kolektivní placená suchá příprava, která měla ve své podstatě nahradit suchou přípravu, o níž se mají postarat klubem placení trenéři. V tomto případě se tedy vedení klubu ohradilo a chtělo rodičům vysvětlit, že by rozhodně do individuální placené přípravy neměli být nikým tlačeni (a už vůbec ne trenérem, který se o základní suchou přípravu má postarat sám).

Rodiče si platí klubové příspěvky, aby o jejich dítě bylo v rámci základního hokejového rozvoje postaráno. Pokud se některý rodič rozhodne, že se bude svému dítěti věnovat nad rámec těchto tréninků, je to v pořádku a klub takové aktivity jen vítá. V každém případě však musí jít o dobrovolné rozhodnutí rodiče, do něhož klub nechce nijak zasahovat (tedy ani tím, že by takovou aktivitu organizoval a chtěl po rodičích platit další peníze).

Vedení HC Lev Benešov